Tam gdzie umierają dęby

Foto relacja z wernisażu

Zima – relacja z wernisażu

W piątkowe popołudnie, 17 lutego 2017 roku odbyło się otwarcie dwóch wystaw.
W Galerii Klubu Miłośników Fotografii FLESZ wernisaż fotograficzny pt. ZIMA. Na zdjęciach członkowie klubu zaprezentowali różnorodne oblicza zimowej aury. Zobaczymy m.in. sporo zaśnieżonych górskich pejzaży, panoram oraz zdjęć makro z detalami skrzącymi się w kryształkach lodu.
Swoje zdjęcia zaprezentowali: Iwona Dudek, Małgorzata i Jarosław Junyk, Alicja Horbatiuk, Kamila Niedźwiecka, Małgorzata Staszak, Andrzej Wrona, Marek Nikodem, Tomasz Leśniewski, Roman Nawrocki i Mirosław Rzeszowski.
Na piętrze w Galerii Debiutów swoje akwarele i pastele pokazała Katarzyna Baszak mieszkanka Brzózek. Katarzyna jest terapeutką, pedagogiem, nauczycielką i malarką. Główną inspiracją artystki jest natura, to też na wystawie znalazły się ptaki, drzewa i kwiaty w przepięknych kolorach.
Przekonajcie się sami jak twórcy obu wystaw uchwycili piękno. Wystawę malarstwa Katarzyny można oglądać do 13 marca, fotografie zimowej aury do 30 marca. Serdecznie zapraszamy :)

 

Prosto z Ulicy

Piątek – 9 września 2016 mieliśmy przyjemność otworzyć nową wystawę zbiorową Klubu Miłośników Fotografii Flesz zatytułowaną Prosto z Ulicy.
Swoje prace zaprezentowali w holu RBP: Iwona Dudek, Małgorzata Junyk, Natalia Jaroszewska, Agata Januszewska, Dorota Magdziarz, Małgorzata Staszak, Kamil Libront, Tomasz Leśniewski , Jarosław Junyk, Roman Nawrocki, Marek Nikodem, Tadeusz Drobiński, Mirosław Rzeszowski i Andrzej Wrona.
Grono fotografów zrzeszonych w KMF Flesz powiększyło się o dwie nowe członkinie: Alicja Horbatiuk i Julia Trela.
Otwarta w piątek wystawa czynna będzie w godzinach pracy Biblioteki do połowy października.

Fot. Iwona Dudek:

15 LAT KMF Flesz – wystawa jubileuszowa

Piątek – 13 maja 2016 mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę jubileuszową. Klub Miłośników Fotografii Flesz działa od 15 lat. Oprócz fotografii, które trafiły do ram na ścianach holu RBP, można było zobaczyć pokaz multimedialny – 650 Kadrów. Nie zabrakło tortu urodzinowego i szampana. Jak wiadomo – jeden obraz = 1000 słów, zatem zapraszamy do rzucenia okiem na fotorelacje.

Fot. Tadeusz Drobiński:

Fot. Piotr Wieczorek:

Fotografia mobilna

W piątkowe popołudnie, 4 marca 2016 roku w galerii FLESZ mieszczącym się w holu biblioteki w Szubinie, odbył się wernisaż Natalii Jaroszewskiej i Remigiusza Konieczki pt. „Fotografia mobilna”. Prezes Klubu Miłośników Fotografii FLESZ Andrzej Wrona powitał wszystkich bardzo licznie przybyłych gości w swoim oraz dyrektora RBP w Szubinie Mirosława Rzeszowskiego imieniu. Natalia Jaroszewska w kilku zdaniach opowiedziała nam o sobie jako młodej, energicznej, emanującej pasją fotograf, która spełnia się również jako modelka. Na swoich fotografiach „przełamuje schematy i drepcze własnymi ścieżkami”, czekając na idealne warunki naciska spust migawki zatrzymując magiczną chwilę. Remigiusz Konieczka przedstawił się jako fotograf, reżyser i filmowiec w jednym. Swoje rzemiosło fotograficzne wykuwał na radzieckim Zenicie a później na japońskich cyfrówkach.
Na wystawie możemy obejrzeć prawie 80 fotografii wykonanych smartfonami o charakterze street, industrial, krajobraz, przedmiot, które powstały na przestrzeni ostatniego, wspólnego roku tej Pary. Wystawę można oglądać do końca kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki.
tekst: Małgorzata Staszak
fotorelacja: Paweł Dobies

10005979_1022713177766965_3025110949770395870_o